Search
zęby

Prawidłowa pielęgnacją uzębienia

We współczesnej ofercie rynku usług stomatologicznych znaleźć można wiele skutecznych produktów, których regularne stosowanie gwarantuje oczekiwane efekty.

Oprócz dobrej jakości past mamy do dyspozycji między innymi, klasyczne szczoteczki manualne, szczoteczki elektryczne, szczoteczki soniczne, nici dentystyczne i wyciorki dentystyczne przeznaczone do usuwaniu zanieczyszczeń z trudno dostępnych zakamarów. Wśród nich najskuteczniejsze są szczoteczki soniczne, które oprócz bardzo dokładnego oczyszczenia płytki zębowej usuwają z niej nieestetycznie wyglądające przebarwienia.

Jak działają szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne to w pewnym sensie bardziej udoskonalone modele szczoteczek elektrycznych. Gdy modele elektryczne w przeciągu jednej minuty wykonują około ośmiu tysięcy ruchów, to ich udoskonalony model aż trzydzieści jeden tysięcy. Zgodnie z zaleceniami stomatologów czyszczenie zębów odbywa się dzięki bardzo delikatnemu ruchowi wymiatająco pulsującemu.

Zalety szczoteczek sonicznych

Odpowiednio przeprowadzony zbieg szczotkowania nie niszczy struktury płytki nazębnej jak również nie podrażnia delikatnego dziąsła. Oprócz bardzo dokładnego oczyszczenia zębów, szczoteczki soniczne w skuteczny sposób usuwają pojawiające się na płytce nazębnej przebarwienia. Jeden zabieg pielęgnacji zębów jest w stanie usunąć aż sześciokrotnie razy więcej przebarwień, w porównaniu do mycia zębów klasyczną szczoteczką manualną.

Zdaniem zarówno stomatologów jak również osób, które już wypróbowały szczoteczki soniczne, ich regularne stosowanie, przynajmniej dwa razy dziennie przez co najmniej dwie minuty gwarantuje wręcz spektakularne efekty. Zęby są czyste, nie narażone na działanie próchnicy, a płytka już po kilku razach użycia odzyskuje nieskazitelną biel. Dlatego zamiast często odwiedzać gabinety stomatologiczne i korzystać z bardzo drogich zabiegów leczniczych bądź poddawać się inwazyjnym zabiegom wybielania zębów, warto zainwestować w skuteczne szczoteczki soniczne, które zagwarantują  zdrowe i białe zęby.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *