Search
Alternatywy dla siłowni

Siłownie zewnętrzne – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Powstające w miastach siłownie zewnętrzne określane także jako siłownie plenerowe to miejsca warte uwagi. Co warto o nich wiedzieć? W artykule przedstawiamy odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tych obiektów.

Niektóre siłownie zewnętrzne są skromnie, inne imponująco wyposażone. Wielu z nas miało już okazję z nich korzystać. Jeżeli wciąż się zastanawiacie, czy warto z nich skorzystać, poniższy artykuł z pewnością was do tego przekona. Najważniejsze kwestie, dotyczące siłowni plenerowych przedstawiliśmy w uproszczonej formie pytań i odpowiedzi.

Siłownia na zewnątrz

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o siłowniach zewnętrznych, odwiedź stronę jednego z największych w Polsce producentów siłowni zewnętrznych. Producent siłowni zewnętrznych Fit Park ma na swoim koncie ponad 10 000 tysięcy udanych realizacji zarówno w Polsce, jak i za granicą, dlatego o tych obiektach wie wszystko! Zobacz!

Pytanie:Wizyta na siłowni zwykle wiąże się z opłatami, wykupieniem karnetu czy jednorazowego biletu wstępu. Czy w przypadku siłowni zewnętrznych jest tak samo?

Odpowiedź: Nie, siłownie plenerowe są obiektami całkowicie darmowymi.

P:Tylko niewielka ilość klubów fitness otwarta jest 24 godziny na dobę. Najczęściej są otwierane rano, zaś wieczorem zamykane. Jak wygląda sytuacja w przypadku siłowni zewnętrznych?

O:Siłownie zewnętrzne to obiekty ogólnodostępne, czynne przez całą dobę. Nikt ich nie zamyka w godzinach wieczornych, zatem możemy korzystać z nich wtedy, kiedy mamy na to ochotę.

P:Kto może ćwiczyć na siłowni zewnętrznej?

O:Każdy, kto ukończył czternasty rok życia lub ma ponad 1,40 metra wzrostu. Oczywiście róbmy to wówczas, kiedy pozwala nam na to nasz stan zdrowia.

P:Jakie urządzenia możemy spotkać najczęściej na siłowniach zewnętrznych?

O: Ich liczba uzależniona jest od wielkości obiektu. Powszechnymi urządzeniami są: stepper, twister, wioślarz czy prasa nożna. Popularnymi elementami outdoor fitness są także tzw. narty biegowe, drążek, drabinka, rowerek, ławeczka, masażer czy biegacz.

P:Jaka jest przewaga siłowni zewnętrznych nad klasycznymi, zamkniętymi obiektami?

O: Oprócz tego, że nie uiszczamy opłaty za wstęp, to możemy także w pełni korzystać z dużej dawki świeżego powietrza. Nie zapominajmy, że organizm potrzebuje dotlenienia, a trening na siłowni zewnętrznej pozwala połączyć ćwiczenia ze spędzeniem czasu na łonie natury.

Rower z USB

Ciekawym rozwiązaniem są także siłownie zewnętrzne z USB, czyli prawdziwa nowość w dziedzinie sprzętu fitness. Sprawdzeni producenci siłowni zewnętrznych wprowadzają do swojej oferty właśnie urządzenia siłowni zewnętrznych z ładowarką USB. Sprzęt pozwala nam na ładowanie urządzeń elektronicznych energią wytworzoną w trakcie treningu – jest to nie tylko ekologiczne działanie, ale też ogromna frajda i satysfakcja. Na stronie Fit Park znajdziecie urządzenia siłowni zewnętrznych z USB wraz ze szczegółowymi opisami i specyfikacją, która pozwoli Wam zapoznać się z działaniem poszczególnych sprzętów.

P:W jakich miejscach są najczęściej zlokalizowane siłownie na świeżym powietrzu?

O: Najczęściej możemy je spotkać w pobliżu osiedli mieszkaniowych i przy placach zabaw dla dzieci. Należy jednak podkreślić, że każdy z tych obiektów powinien stanowić odrębną całość – wymagają tego przepisy prawa.

P:Skąd w ogóle wziął się pomysł na stworzenie siłowni na świeżym powietrzu?

O: Trend przywędrował do nas zza zachodniej granicy. W dużej mierze chodzi o to, by zachęcić Polaków do aktywności fizycznej, połączonej jednocześnie z rekreacją na świeżym powietrzu. Dużo starszych ludzi (choć oczywiście nie tylko oni) korzysta z tej formy spędzania wolnego czasu. Moda na siłownie zewnętrzne pojawiła się dopiero niedawno, widać jednak wyraźnie, że powstaje ich coraz więcej. Trening na świeżym powietrzu cieszy się dużą popularnością.

Mam nadzieję, że powyższe odpowiedzi okazały się dla Was wyczerpujące. Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, zapiszcie je w komentarzu. Na pewno odpowiemy. Siłownie zewnętrzne to idealny sposób na poprawę kondycji, wyrzeźbienie ciała i spędzenie czasu w miły sposób!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *