Search
Szafa na dokumenty

Szafy na dokumenty – niezbędne w każdej firmie

Szafy na dokumenty pozwalają na wygodne i bezpieczne przechowywanie dokumentacji firmowej i pracowniczej. Cena metalowej szafy na dokumenty nie przekracza możliwości finansowych małego przedsiębiorstwa – taka inwestycja się opłaca!

Szafy na dokumenty to solidne, metalowe schowki, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie ważnej dokumentacji. Jak wiadomo, cenne firmowe dokumenty czy dokumentacja pracownicza nie mogą być przechowywane byle gdzie, bez dobrego zabezpieczenia. W takiej sytuacji mogą dostać się w ręce osoby trzeciej, nieuprawnionej – to często kończy się tragicznie. Trzeba być zatem odpowiedzialnym i wyposażyć firmę w dobrej jakości szafy na dokumenty. Cena nie gra roli, gdy chodzi o bezpieczeństwo.

Szafa na broń

Solidne szafy na dokumenty od sprawdzonych producentów takich jak Konsmetal czy Valberg są dostępne tutaj. Metalowe szafy na dokumenty ze sklepu TUTUS wyróżniają się doskonałą jakością, oferta jest niezwykle szeroka, dzięki czemu z pewnością każdy właściciel firmy dobierze szafy pod własne potrzeby. Zachęcamy do odwiedzenia strony.

Metalowe szafy na dokumenty – zalety

Szafy na dokumenty mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim:

1) stanowią doskonałe zabezpieczenie dokumentacji przez osobami niepożądanymi – są wykonywane z grubej blachy, posiadają solidny zamek kluczowy, przez co dostanie się do ich wnętrza wcale nie jest takie proste;
2) są niezwykle funkcjonalne i praktyczne – na tyle duże, że pozwalają na pomieszczenie wielu segregatorów i teczek, także tych w rozmiarze A4, czyli najczęstszym jeśli chodzi o dokumenty firmowe. Z powodzeniem można dobrać szafę tak, aby pomieściła wszystko, co trzeba;
3) pomagają utrzymywać porządek w dokumentach – kilka półek we wnętrzu pozwala na posegregowanie wszystkich papierów i ułożenie ich w taki sposób, aby szybko można było znaleźć konkretne dokumenty;
4) są niezwykle solidne – jak wcześniej wspomniano, wykonuje się je z dobrej jakości metalu, ale oprócz tego są też odporne na ekstremalne temperatury, zużycie, korozję, wilgoć, a nawet działanie kwasów.

Przed czym chronią szafy na dokumenty?

Metalowe szafy na dokumenty chronią przede wszystkim przed kradzieżą. Jak wiadomo, dokumentacja firmowa i pracownicza jest na tyle cenna, że gdy wpadłaby w niepowołane ręce, mogłoby się to naprawdę źle skończyć. Takie papiery zawierają wiele poufnych informacji o firmie i pracownikach, które powinny być bardzo dobrze chronione. Profesjonalna szafa na dokumenty jest bardzo trudna do sforsowania, zamykana na kluczyk stanowi nie lada wyzwanie dla włamywaczy. Gdy taka szafa jest wyposażeniem firmy, można spać spokojnie.

Oprócz tego, co także bardzo ważne, szafa metalowa chroni dokumenty przed pożarem. Nawet gdyby ogień strawił całe pomieszczenie, szafa na dokumenty pozostanie nienaruszona, ponieważ jest odporna na ekstremalne temperatury, bardzo dobrze ochraniając to, co jest w środku. W takiej sytuacji nie ma więc ryzyka, że ważne dokumenty ulegną spaleniu.

Szafy na dokumenty

Jaką szafę na dokumenty wybrać?

Zawsze warto stawiać na szafy od znanych i cenionych producentów (Konsmetal czy Valberg) – wówczas można mieć pewność, ze inwestuje się w schowek najlepszej jakości, będący gwarancją bezpieczeństwa.

Po drugie należy dobrze dobrać wielkość szafy – tak aby z powodzeniem pomieściła wszystkie cenne dokumenty. Oprócz tego duże znaczenie ma też liczba półek we wnętrzu, która zawsze powinna odpowiadać naszym potrzebom.

Można postawić na szafy na dokumenty bezklasowe, które mają bardzo atrakcyjne ceny. Zostały wykonane z metalu, ponadto zawierają dobrej jakości zamki kluczowe. To dobra opcja dla tych, którzy chcą zwiększyć ochronę dokumentów, jednak mają dość ograniczony budżet.

Natomiast jeśli ma się nieco większy budżet, tedy najlepiej wybrać szafy na dokumenty z nieco wyższej półki, np. te klasy A, które są certyfikowane i zostały wyposażone w atestowany zamek (kluczowy, mechaniczny bądź elektryczny). Wyróżniają się solidną konstrukcją z blachy stalowej.

Metalowa szafa na dokumenty to obowiązkowe wyposażenie każdej firmy! Nie warto ryzykować, przechowując ważne papiery w zwykłych szafkach, do których wszyscy mają dostęp. Trzeba zawsze pamiętać, że w przypadku kradzieży firmowych dokumentów skutki tego mogą być nieodwracalne – wszystkie firmowe tajemnice mogą wyjść na jaw, wraz z danymi pracowników, które są chronione prawnie.
Jeszcze raz zachęcamy do odwiedzenia sklepu internetowego TUTUS, gdzie wybór szaf na dokumenty jest naprawdę duży.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.