Search
Kosmetyki do autodetailingu

Jak zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami?

Chcesz wiedzieć, jak zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami? W takim razie świetnie trafiłeś! W tym artykule przedstawiamy dwa skuteczne sposoby: woskowanie samochodu oraz nakładanie powłok ochronnych. Zachęcamy do lektury!

Pytanie, jak zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami, jest bardzo ważne! W końcu każde auto, o każdej porze roku, jest narażone nie tylko na zabrudzenia, ale także inne czynniki zagrażające karoserii, jak np. promieniowanie UV, wilgoć, chemia drogowa czy zarysowania i mikrouszkodzenia. Jasne, nie jesteśmy w stanie całkowicie zapobiec niszczeniu i blaknięciu lakieru, jednak możemy znacznie spowolnić ten proces, dobrze go zabezpieczając. Po odpowiednich czynnościach pielęgnacyjnych i nałożeniu powłok ochronnych, samochód może wyglądać jak nowy!

No właśnie – regularna pielęgnacja auta jest niezwykle ważna. Ona nie tylko poprawia wygląd pojazdu, ale także skutecznie przedłuża jego żywotność. Generalne mycie samochodu należy przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku.

Zabezpieczenie lakieru samochodowego

Jak to zrobić dobrze? Zachęcamy do przeczytana artykułu: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-dokladnie-umyc-samochod-generalne-mycie-samochodu. Generalne mycie samochodu to proces kilkuetapowy, więc warto się nieco bardziej zagłębić w temat. Należy wiedzieć, jak dokładnie umyć samochód, aby efekt był zadowalający. W końcu trzeba poświęcić na to sporo czasu, więc powinno się zrobić wszystko, aby nie okazał się to czas zmarnowany. To właśnie mycie samochodu powinno rozpocząć cały proces pielęgnacji auta i zabezpieczania karoserii.

Woskowanie samochodu – dowiedz się więcej

Woskowanie samochodu to świetny sposób nie tylko na odświeżenie wyglądu lakieru, ale także na jego skuteczne zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak: promieniowanie UV, wilgoć, chemia drogowa, brud drogowy czy zarysowania. Wosk samochodowy sprawia, że karoseria prezentuje się jak nowa – błyszczy, a jej kolor jest głęboki.

Warto wiedzieć, że na rynku znajdują się dwa podstawowe rodzaje wosków samochodowych:

1) wosk naturalny – ma dużą zawartość carnauby oraz naturalnych olejków. Daje on efekt „tłustości lakieru”, który jest bardzo pożądany wśród detailerów;

2) wosk syntetyczny – to w 100% produkt syntetyczny, jest on dużo bardziej odporny i wytrzymały niż wyżej opisany wosk naturalny. Gwarantuje lustrzany połysk lakieru.

Jak zabezpieczyć lakier samochodowy?

Woskowanie samochodu? Tylko z użyciem wosków samochodowych dostępnych w ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/woski-samochodowe. W ofercie można znaleźć wosk samochodowy zarówno naturalny, jak i syntetyczny. Oprócz tego wszystkie produkty pochodzą od znanych i cenionych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość. Pracownicy sklepu zawsze chętnie pomagają w wyborze. Zachęcamy do zajrzenia na stronę!

Powłoki samochodowe – najważniejsze informacje

Powłoki ochronne samochodowe to trwałe zabezpieczenie lakieru auta przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jednak to nie jest ich jedyna zaleta! Oprócz tego powłoki samochodowe: mają właściwości hydrofobowe i antykorozyjne, chronią lakier przed płowieniem, a także skutecznie chronią przed mikrozarysowaniami. Warto dodać, że takie zabezpieczenie jest trwalsze niż woskowanie lakieru.

Możemy wyróżnić trzy rodzaje powłok ochronnych:

1) powłoki kwarcowe – najprostsze i najtańsze;

2) powłoki ceramiczne – bardziej rozbudowana powłoka kwarcowa, posiada bardziej zaawansowany skład i lepsze właściwości;

3) powłoki grafenowe – to wciąż nowość, więc narazie stosuje się je tylko w profesjonalnych salonach autodetailingowych.

Najlepsze powłoki ochronne są oczywiście dostępne w ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/powloki-ceramiczne-kwarcowe-i-grafenowe. W sklepie są wszystkie wyżej opisane rodzaje powłok, więc jest w czym wybierać. Oprócz tego powłoki ochronne samochodowe z ShowCarShine to produkty od najlepszych producentów, a więc z najwyższej półki – skuteczne i bezpieczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *