Search
Szampon do mycia samochodu

Jak dobrze myć samochód? Cenne rady i wskazówki

Jak dobrze myć samochód? To pytanie tylko z pozoru wydaje się proste i oczywiste. Mycie samochodu, aby dało zadowalający efekt, powinno składać się z kilku etapów. Koniecznie zobacz nasz artykuł i przeczytaj cenne rady i wskazówki.

Jak dobrze myć samochód? Co zrobić, aby auto po umyciu nie miało zacieków, było idealnie czyste i wyglądało jak nowe? Trzeba po prostu poświęcić na to więcej czasu, nie pomijając żadnego z etapów mycia. Należy sobie bowiem zdawać sprawę, że mycie samochodu to proces kilkuetapowy. Kierowcy bardzo często rezygnują z tak dokładnej pielęgnacji, jednak to nie jest dobry pomysł.

Trzeba pamiętać, że mycie samochodu ma wymiar nie tylko estetyczny. Otóż dokładne i regularne usuwanie wszelkich zabrudzeń z auta przedłuża żywotność pojazdu. Wszystko dlatego, że zalegające na aucie zabrudzenia mogą doprowadzić do zniszczenia poszczególnych jego elementów. Warto więc o to zadbać!

Kosmetyki samochodowe

Generalne mycie samochodu powinno się przeprowadzać średnio 2 razy w roku. Więcej na ten temat przeczytasz w bardzo ciekawym artykule: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-dokladnie-umyc-samochod-generalne-mycie-samochodu. Z tego tekstu dowiedz się, jak dokładnie umyć samochód, jakich środków użyć oraz w jaki sposób zabezpieczyć auto na przyszłość, na wypadek kolejnych zbrudzeń. Zachęcamy!

Mycie auta – podstawowe informacje

Mycie auta, zgodnie z zasadami autodetailingu, powinno składać się z dwóch podstawowych etapów:

1) mycie wstępne (usuwa się wówczas lekkie zabrudzenia oraz zmiękcza się te ciężkie, dzięki czemu później łatwiej jest się ich pozbyć);
2) mycie właściwe (usuwa się wówczas wszystkie zabrudzenia z auta, dokładnie myjąc wszystkie jego elementy).

Produkty do mycia auta to przede wszystkim:

1) aktywne piany do mycia wstępnego;
2) szampony samochodowe do mycia właściwego;
3) produkty do bezwodnego mycia.

Pielęgnacja auta

Więcej na temat mycia auta można przeczytać na stronie sklepu ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie. Mycie samochodu z produktami z tego sklepu jest skuteczne i bezpieczne. Produkty do mycia auta od ShowCarShine to wybór wielu różnych kosmetyków samochodowych od najlepszych producentów – profesjonalnych, z najwyższej półki. Zachęcamy do odwiedzenia sklepu!

Aktywne piany i szampony do mycia auta

Warto pokrótce scharakteryzować dwa podstawowe kosmetyki samochodowe niezbędne podczas mycia auta.

Aktywne piany do mycia auta to produkty skutecznie zmiękczające nawet najcięższe zabrudzenia. Używa się ich podczas mycia wstępnego. Co ważne, aktywna piana do mycia samochodu jest prosta w użyciu. Za pomocą pianownicy produkt należy równomiernie nałożyć na nadwozie i pozostawić ją na kilka minut, a następnie spłukać. Dzięki takiemu zabiegowi podczas mycia właściwego da się bezproblemowo dokładnie wyczyścić pojazd.

Aktywne piany do mycia auta są dostępne w sklepie ivel.pl: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie/aktywne-piany. W ShowCarShine w ofercie znajdują się aktywne piany o różnej sile działania. Dostępna jest aktywna piana do mycia samochodu: neutralna, kwasowa oraz zasadowa. Zachęcamy do przejrzenia całości oferty sklepu – w asortymencie są jedynie profesjonalne kosmetyki samochodowe: skuteczne i bezpieczne

Po użyciu aktywnej piany czas na szampony do mycia samochodu. Tych produktów używa się podczas mycia właściwego. Za pomocą dobrego szamponu można usunąć z auta wszystkie zabrudzenia – nawet te najcięższe, zaschnięte. W ofertach sklepów znajdują się szampony do mycia auta: neutralne, kwasowe, zasadowe, a nawet takie z woskiem. Zawsze warto stawiać na kosmetyki samochodowe od najlepszych producentów, takich jak np.: Optimum, Adbl, Shiny Garage, Duragloss, KochChemie czy Sonax.

Jeszcze raz zachęcamy do zajrzenia na stronę sklepu ShowCarShine. Tam zaopatrują się wszyscy miłośnicy motoryzacji, także profesjonalne salony autodetailingowe! Znajdziesz tam tylko najlepsze produkty na rynku
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *