Search
Odszkodowanie gotówka

Kancelaria odszkodowawcza – pomoc w przypadku nagłego wypadku

Kancelaria odszkodowawcza pomoże Ci w negocjacjach z ubezpieczycielem, jak również na drodze sądowej. Dowiedz się, jakie są jej kompetencje!

Kancelaria odszkodowawcza, zgodnie z definicją jest podmiotem zajmującym się dochodzeniem wszelkich roszczeń w imieniu osoby poszkodowanej w wyniku wypadku. Jest bardzo ważną instytucją, z usług której warto skorzystać.

Kompetencje kancelarii odszkodowawczej

Kancelarie odszkodowawcze funkcjonują zgodnie z zasadami przedstawionymi w ogólnych regulacjach, takich jak ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, Kodeks spółek handlowych czy również Prawo przedsiębiorców.

Do jej głównych kompetencji zaliczane są czynności takie jak:

– dochodzenie roszczeń,
– ustalenie podmiotu zobowiązanego do zapłaty,
– formułowanie oraz zgłaszanie roszczeń,
– przeprowadza negocjacje z ubezpieczycielem,
– prowadzi wszelkie dodatkowe czynności, także na drodze sądowej (zazwyczaj w sprawie zadośćuczynień, odszkodowań i rent).

Odszkodowanie uszczerbek na zdrowiu

Jeśli przydarzył Ci się wypadek lub inna szkoda majątkowa, warto zawalczyć o rekompensatę! Zachęcamy do zajrzenia na stronę https://wieksze-odszkodowanie.pl/, aby dowiedzieć się więcej – wiedza ta jest potrzebna m.in. dlatego, że ubezpieczyciele wykorzystują nieświadomość ludzi, znacznie obniżając wysokość odszkodowania lub w ogólne go nie wypłacając. Profesjonaliści pomogą Ci otrzymać należne pieniądze!

Kiedy warto zgłosić się do kancelarii odszkodowawczej?

Do kancelarii odszkodowawczej z pewnością warto się zgłosić w przypadku nagłego wypadku komunikacyjnego mającego miejsce w pracy bądź w drodze do niej, na terenie gospodarstwa bądź na skutek błędu spowodowanego przez lekarza.

Kancelarie odszkodowawcze występują również w imieniu rodziny osób zmarłych w nagłych wypadkach bądź znajdujących się w stanie wegetatywnym. Warto zwrócić się do tego podmiotu we wszelkich przypadkach, w którym uzyskaliśmy znaczny uszczerbek na zdrowiu i mamy sporą szansę na uzyskanie odszkodowania. Pracownicy tych instytucji wykazują się niezwykłym taktem i zrozumieniem w takich sytuacjach i z pewnością pomogą w uzyskaniu określonych świadczeń.

Ile kosztują usługi kancelarii odszkodowawczych?

Wszelkie kancelarie odszkodowawcze zyski czerpią z prowizji, która waha się zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu procent kwoty uzyskanej u ubezpieczyciela. Jest to kwota adekwatna do czasu poświęconego przez kancelarię na załatwianie wszelkich niezbędnych spraw w imieniu danej osoby. Kancelarie odszkodowawcze czasami pobierają jednak prowizje od wszystkich świadczeń, także takich jak renta. Jest to jednak rzadkie w dzisiejszych czasach, dzięki czemu prowizje przekazujemy tylko od zadośćuczynienia.

Odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia przekazywanego kancelarii?

Wysokość wynagrodzenia przekazywanego kancelarii zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to:

– odpowiedni stopień skomplikowania sprawy,
– wartość przedmiotu sprawy,
– wysokość odszkodowania w postępowaniu egzekucyjnym.

Kwota przekazywana kancelarii odszkodowawczej jest jednak bardzo indywidualna, ustalana na spotkaniach podczas spisywania umowy.

Czy konieczne jest płacenie kancelarii wynagrodzenia przed uzyskaniem odszkodowania?

W zdecydowanej większości kancelarii odszkodowawczych, analiza oraz konsultacja z prawnikiem jest bezpłatna. Warto skorzystać z tej opcji, szczególnie wtedy, gdy nie jesteśmy pewni czy chcemy przekazać daną sprawę.

Procent prowizji przekazywany kancelarii ustalany jest indywidualnie, a jego przekazanie odbywa się po zakończeniu sprawy i uzyskaniu odszkodowania. W takim przypadku nie mamy konieczności płacenia „z góry” kancelarii za przejęcie naszej sprawy.

Czy warto skorzystać z usług kancelarii odszkodowawczej?

Z usług kancelarii odszkodowawczej warto skorzystać szczególnie w przypadku, gdy mamy duże szanse uzyskania odszkodowania. W tym celu warto skontaktować się z kancelarią i przeanalizować konkretną sprawę. Większość kancelarii oferuje tę usługę bezpłatnie. Kancelarie odszkodowawcze pozwolą zaoszczędzić nasz cenny czas, występując w naszym imieniu do ubezpieczycieli. Jest to zaleta szczególnie istotna w przypadku, gdy tzw. „papierkowa robota” występuje w niesamowitych ilościach.

Z usług kancelarii odszkodowawczych warto skorzystać szczególnie wtedy, gdy kwota odszkodowania jest spora. W takim przypadku jesteśmy w znacznie lepszej pozycji jeżeli chodzi o przekazany procent wynagrodzenia samej kancelarii.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *