Search
Trening siłowy

Przedtreningówki – wszystko co powinniście wiedzieć

Przedtreningówki pozwalają przygotować organizm do wysiłku. Sprawdź, jakie środki do stosowania przed treningiem obecnie istnieją na rynku i czy warto z nich korzystać.

Sportowcy często stosują przedtreningówki, aby poprawić wydolność podczas treningów i zwiększyć jakość ćwiczeń. Efektywność takich środków uzależniona jest od odpowiedniego dobrania suplementów do potrzeb ćwiczącego.

Przedtreningówki – charakterystyka

Suplementy przedtreningowe to preparaty, których celem jest odpowiednie przygotowanie organizmu do wysiłku fizycznego. Zwykle mają one formę tabletek, żeli lub proszków z których należy przyrządzić napój. Przedtreningówki, jak z resztą sama nazwa wskazuje, należy przyjmować jeszcze przed rozpoczęciem treningu. Suplementy te świetnie sprawdzają się zwłaszcza w słabszych dniach, kiedy pomimo szczerych chęci, wyjście na siłownie staje się niezwykle trudne.

Przedtreningówki pozwalają zwiększyć wydolność i wytrzymałość, dzięki czemu trening staje się zdecydowanie bardziej efektywny. Warto podkreślić, że tego rodzaju suplementy przyspieszają również proces regeneracji po treningu.

Suplement diety fabryka supli

Szukając odpowiedniej suplementacji warto skorzystać z usług sprawdzonego, bezpiecznego producenta. Na stronie sklepu FabrykaSupli.pl znajdziesz suplementy diety wysokiej jakości w wielu wariantach i o różnym przeznaczeniu, skutecznych i bezpiecznych dla zdrowia. Zapoznaj się z ofertą sklepu i wspomóż swój organizm od środka.

Dla kogo przeznaczone są przedtreningówki?

Początkowo stosowanie tego rodzaju suplementów było czymś naturalnym jedynie w środowisku sportowców uprawiających dyscypliny siłowe, takie jak kulturystyka czy sporty walki. Z czasem jednak po przedtreningówki zaczęli sięgać również długodystansowi biegacze, rowerzyści i pływacy. Obecnie suplementy te są stosowane również przez amatorów, którzy regularnie trenują, budują masę mięśniową i utrzymują formę. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przedtreningówek, dlatego warto wybierać je adekwatnie do swoich potrzeb i oczekiwań.

Przedtreninówki pobudzające

Przedtreningówki pobudzające to suplementy dedykowane dla osób, którym zależy na podniesieniu poziomu energii przed treningiem. Tego rodzaju przedtreningówki nie tylko odpowiednio pobudzają, ale także zwiększają moc podczas treningów i pozytywnie wpływają na koncentrację. Suplementy pobudzające bazują głównie na kreatynie i kofeinie. Kreatyna pozytywnie wpływa na cały organizm nie tylko podczas treningu, poprzez zwiększenie wydajności ćwiczącego i jego efektywności, ale również po wysiłku fizycznym, poprzez pozytywne oddziaływanie na przemiany energetyczne. Kofeina to zaś składnik, który działa typowo pobudzająco. Podnosi poziom energii i zapewnia lepsze skupienie podczas treningu. Pobudzające przedtreningówki bardzo często łączą w sobie również związki pompujące.

Suplementacja diety

Przedtreningówki pompujące

Przedtreningówki pompujące zalecane są w przypadku osób, którym zależy na uzyskaniu jak najlepszej pompy mięśniowej. Szybszy rozrost masy mięśniowej jest możliwy dzięki zastosowaniu przedtreningówek posiadających w składzie argininę. Składnik ten odpowiednio stymuluje i przyspiesza proces produkcji tlenku azotu podczas treningu. Wówczas dochodzi do zwiększenia przepływ krwi, tlenu oraz innych składników anaboliczno-regeneracyjnych i odżywczych do mięśni. Przedtreningówki z dodatkiem jabłczanu cytruliny wzmacniają dodatkowo działanie argininy, dzięki czemu pompa mięśniowa utrzymuje się nawet na długo po zakończeniu treningu.

Stosowanie przedtreningówek a bezpieczeństwo

Stosowanie suplementów przedtreningowych jest bezpieczne, aczkolwiek konieczne jest stosowanie się do wszelkich zaleceń producentów. Nierozważne działania osoby ćwiczącej w tym aspekcie mogą bowiem prowadzić do bardzo poważnych i przykrych konsekwencji. Nadmierne pobudzenie może przyczynić się do równie nadmiernego szarżowania podczas treningu. W efekcie ćwiczący może chcieć podnosić ciężary lub wykonywać inne ćwiczenia w takiej formie, która nie jest jeszcze dostosowana do jego poziomu zaawansowania. Takie działania mogą być źródłem wielu nieprzyjemnych i trudnych do wyleczenia kontuzji.

Nieumiejętne dobranie suplementów do osoby ćwiczącej może także przyczyniać się do pojawianie się nagłych spadków energii, w momencie ustania działania substancji aktywnych. Stosowanie przedtreningówek jest więc bezpieczne, ale wiele zależy od rozsądku trenującego. Przed rozpoczęciem stosowania tego rodzaju suplementacji warto zasięgnąć opinii lekarza. Koniecznie należy pamiętać, aby nie łączyć suplementacji z alkoholem i produktami zawierającymi synefrynę.

Czy warto stosować przedtreningówki?

Przedtreningówki to suplementy warte stosowania. Sprawdzą się one idealnie zwłaszcza w przypadku osób, które chcą zintensyfikować efekty treningu, zyskać więcej energii i zoptymalizować zmęczenie po zakończonych ćwiczeniach. Należy jednak pamiętać, że samo spożywanie suplementów to jedynie dodatek do całego procesu budowania masy mięśniowej lub walki o szczupłą sylwetkę. Przede wszystkim konieczne jest jednak przestrzeganie zbilansowanej diety i wykonywanie regularnych treningów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *