Search
Pielęgnacja auta

Kosmetyki do pielęgnacji samochodu – powłoki ceramiczne do lakieru

Kosmetyki do pielęgnacji samochodu to produkty dzięki którym możemy samodzielnie zadbać nie tylko o wygląd, ale i funkcjonalność naszego samochodu. Wizytówką każdego samochodu jest jego karoseria, dlatego warto zdbać o stan lakieru.

Kosmetyki samochodowe to produkty wykorzystywane w każdym profesjonalnym salonie motoryzacyjnym i autodetailingu. Dzięki nim samochód wygląda świeżo i zadbanie, jest także dobrze zakonserwowany i funkcjonalny. Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji samochodu to produkty, których możemy używać samodzielnie. Sprawdź jak je właściwie dobrać.

Powłoki ceramiczne kosmetyki

Gdzie można dostać naprawdę dobrej jakości kosmetyki samochodowe? Koniecznie odwiedź sklep internetowy Show Car Shine. Bez wychodzenia z domu możesz zaopatrzyć się w świetnej jakości produkty od sprawdzonych producentów, które zadbają o wszystkie elementy auta – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Profesjonalni doradcy czekają na twoje pytania. Sprawdź!

Dlaczego kosmetyki samochodowe są tak ważne?

Korzystanie z samochodu wiąże się z narażeniem go na wiele czynników zewnętrznych, które skutecznie niszczą poszczególne jego części. Wilgoć, promieniowanie UV, ptasie odchody, sól drogowa i wiele innych środków chemicznych to tylko niektóre ze szkodliwych dla naszego samochodu czynników. Do tego jazda w trakcie deszczu, gdzie na ulicach znajduje się dużo błota, a także zanieczyszczenia powstałe wskutek eksploatacji pojazdu od wewnątrz, takie jak plamy z jedzenia i picia, piasek czy odbite na desce i tapicerce tłuste ślady dłoni – wszystko to sprawia, że samochód nie prezentuje się już tak dobrze, jak wcześniej.

Warto zainwestować w profesjonale kosmetyki do pielęgnacji samochodu, które nie tylko pomogą nam zadbać o odświeżenie i odpowiedni wygląd pojazdu, ale także pomogą zakonserwować i zapobiec ponownym zabrudzeniom poszczególnych części auta.

Wybierając odpowiednie kosmetyki samochodowe warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym planujemy zakup. Kupując tego typu produkty w hipermarketach czy innych niesprawdzonych miejscach możemy narazić się na nieefektywne rezultaty, a nawet doprowadzić do większych zniszczeń i zanieczyszczeń naszego pojazdu. Powinniśmy zwrócić więc szczególną uwagę na opinie o danym producencie oraz skład zakupowanych kosmetyków.

Powłoki ceramiczne i kwarcowe – zadbaj o lakier samochodu

Bez wątpienia lakier jest tą częścią samochodu, która najbardziej rzuca się w oczy. Piękny, błyszczący lakier oraz głęboki kolor sprawiają, że auto wydaje się świeże, piękne i zadbane. Właśnie dlatego karoseria naszego samochodu jest tą jego częścią, o którą warto zadbać w pierwszej kolejności.

Powłoki ceramiczne i kwarcowe to najnowszy, zdobywający coraz większą popularność trend w dziedzinie zabezpieczania lakieru samochodowego. Produkty te chronią lakier przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz mikrozarysowaniami. Ponadto, dzięki mocnemu efektowi hydrofobowemu, mają właściwości samoczyszczące. Powłoki ceramiczne i kwarcowe są również niezwykle trwałe (nawet do 5 lat!).

Jak zabezpieczyć lakier samochodowy

Po powłoki ceramiczne i kwarcowe zajrzyj tutaj na stronę sklepu Show Car Shine. W tym sklepie internetowym znajdziesz powłoki nie tylko wyżej wymienione, ale też grafenowe, które są nowością! Wszystkie dostępne tam produkty pochodzą od sprawdzonych producentów i mają różne ceny, więc z pewnością znajdziesz odpowiadający ci produkt. Po zastosowaniu powłok ceramicznych i kwarcowych nic nie będzie straszne lakierowi Twojego auta!

Krótka charakterystyka powłok ceramicznych i kwarcowych

Powłoka kwarcowa to najprostsza ze wszystkich dostępnych powłok ochronnych. Należy zwracać szczególną uwagę na skład tych produktów. Dlaczego? Ponieważ powłoki kwarcowe, mimo tej samej nazwy, mogą mieć różne trwałości. Powłoki kwarcowe są tańsze od tych ceramicznych i dostępne dla każdego.

Powłoka ceramiczna to z kolei znacznie bardziej zaawansowana powłoka kwarcowa. Skład takiej powłoki jest bogatszy, przez co ma ona więcej właściwości – stąd też jej wyższa cena.

Zatem skupiając się na powłokach ceramicznych i kwarcowych, warto zwrócić uwagę na takie ich cechy jak: trwałość, śliskość i hydrofobowość. W doborze odpowiedniego produktu z pewnością pomogą profesjonaliści pracujący w wyżej podlinkowanym sklepie internetowym.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *