Search
Fototapety

Fototapety 3d – efekty przestrzenne na Twojej ścianie

Nowoczesna ozdoba wnętrza – fototapeta 3d – to połączenie sztuki z nowoczesnością. Wykorzystując złudzenia optyczne, przestrzenna fototapeta zapewnia wrażenie głębi, zamieniając płaską przestrzeń w trójwymiar.

Technologia 3d wykorzystywana w fototapetach przestrzennych

Tam, gdzie nowoczesność spotyka się ze sztuką, a narzędziami pracy artysty zamiast pędzla i płótna jest najnowocześniejsza technologia cyfrowa, powstają fototapety 3d. Aby wykonać tego typu ozdobę ścienną, nie wystarczy mieć dobrego zdjęcia, obrobionego i wydrukowanego w wysokiej jakości i odpowiednim rozmiarze. Te elementy także są ważne, jednak produkcja fototapet 3d to proces jeszcze bardziej wymagający.

Przede wszystkim druk 3d nie powstanie na każdym materiale. Trzeba odpowiednio dobrać bazę pod obraz, gdyż niewłaściwe dopasowanie materiału nie pozwoliłoby uzyskać pożądanego w tapecie 3d efektu trójwymiarowej przestrzeni. Dlatego też fototapety 3d charakteryzują się wykorzystaniem wysokiej jakości materiału powlekanego. Zwykle jest to fizelina lub winyl, często z laminatem. Warstwa pokrywająca dany materiał jest niemal przezroczysta, specjalnie zaprojektowana tak, by nie pochłaniać zbyt wiele światła.

Kolejną niezbędną czynnością przy produkcji fototapet 3d jest użycie najnowszych technik druku cyfrowego. Najnowocześniejsze technologie pozwalają twórcom na o wiele więcej niż zaprojektowanie dowolnej kompozycji graficznej. Istnieją programy dające grafikom możliwość określenia takich elementów obrazu, jak siła wrażeń przestrzennych albo ustalenia, w jakiej odległości dany obiekt ma się znaleźć od oglądającej w przyszłości dzieło osoby.

Fototapety 3d

Jeśli planujesz zakup https://tappy.pl/oferta/fototapety/ skorzystaj z oferty sklepu, który specjalizuje się w tego typu dekoracjach. Na stronie Tappy.pl znajdziesz fototapety, obrazy na płótnie, fotoplakaty i inne ścienne dekoracje najwyższej jakości – Tappy.pl to czołowy producent dekoracji ściennych, sprawdź!

Fototapeta 3d – doskonały sposób na ozdobienie nowego wnętrza albo odświeżenie starego pomieszczenia

Na ścianach, zamiast przestarzałych tapet albo spowszedniałego krycia jednym kolorem farby, coraz częściej spotkać się można z fototapetami przestrzennymi. Ten coraz popularniejszy, lecz wciąż jeszcze oryginalny pomysł pozwala osiągnąć w pomieszczeniu efekt niedostępny przy użyciu innych środków. Co zapewniają fototapety 3d? Co wyróżnia je na tle innych fototapet i sprawia, że właśnie ten rodzaj ozdoby ściennej jest najbardziej kuszący?

Zalety fototapet 3d

Niewątpliwie fototapety 3d posiadają wiele zalet. Głębokie kolory grafiki osiągnięte dzięki najnowszym technikom druku cyfrowego, wierne odwzorowanie kształtów i odcieni przedstawianych obiektów to tylko niektóre z nich. Tym, co sprawia, że fototapety 3d są tak wyjątkowe jest właśnie ów efekt 3d, efekt trójwymiaru, którego próżno szukać wśród „zwykłych” fototapet, a tym bardziej nie znajdzie się go w opakowaniu puszki farby ściennej. 

Fototapety 3d zapewniają wrażenie głębi iluzorycznej; sprawiają, że widz dostrzega pozornie wszystkie trzy wymiary obrazu, który w rzeczywistości jest płaski. Te właściwości trójwymiarowego obrazu pozwalają dokonać z fototapetą 3d prawdziwych cudów we wnętrzu każdego pomieszczenia. Wystarczy wymienić kilka przykładów:

– optyczne powiększenie pomieszczenia – fototapety 3d to nie tylko wrażenie obrazu wychodzącego ku obserwatorowi. Efekt ten może działać również w drugą stronę, obraz może „uciekać” w głąb pomieszczenia. Taka perspektywa, zwana linearną lub geometryczną, powiększy optycznie każdy mały pokój.

Fototapeta 3d gabinet

– „okno” na świat na całą ścianę – jeśli widok z okna kończy się na ścianie sąsiada, fototapeta 3d doskonale uzupełni te estetyczno-przestrzenne braki. Zamiast oglądać jedną uliczkę i kawałek chodnika, można zafundować sobie widok przedstawiający centrum Paryża z Wieżą Eiffla w niemal namacalnej dali.

– 2 w 1, tapeta i obraz – przestrzenna fototapeta będzie świetnym rozwiązaniem dla osób niemogących się zdecydować na inne ścienne dekoracje. Zawiesić reprodukcję dzieła znanego artysty? Powiesić portret członka rodziny? A może obraz z galopującymi końmi? Lub zamiast tego lepiej zdecydować się na plażę Karaibów z palmą wychylającą się ku osobie przebywającej w pokoju? Opcji jest mnóstwo!

Dlaczego tak kochamy obrazy 3d?

Technologia 3d fascynuje nie tylko w fototapetach przestrzennych. Od obrazów, pocztówek i plakatów po produkcje filmowe i fototapety przestrzenne widoki 3d nieodmiennie przyciągają wzrok. Dlaczego tak się dzieje? Ten fenomen był przedmiotem badań naukowych wielu instytutów.

Jak się okazuje, czas, jaki oglądający poświęcają trójwymiarowym obrazom jest czterokrotnie dłuższy niż ten poświęcany obrazom płaskim. Natomiast koncentracja wykazywana podczas takiej kontemplacji wzrasta nawet pięciokrotnie. Jak widać, od obrazów czy fototapet 3d dosłownie nie można oderwać wzroku.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *